Kraina marzeń - Przedszkole w Czarnej Białostockiej

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

ZAMIERZENIA NA STYCZEŃ
1. 21 stycznia o godzinie 9.30,  grupy ,,Misie”, ,,Skrzaty”, ,,Poziomki” oraz ,,Zajączki” będą brały udział w choince noworocznej w Szkole Podstawowej nr. 1 ,
natomiast  22 stycznia o godzinie 9.30 grupy ,,Krasnale”, ,,Słoneczka”, ,,Wiewiórki” i ,,Żaczki” w Szkole Podstawowej nr. 2.
2. Grupa ,,Misie” będzie  uczestniczyła w balu zorganizowanym przez swoje panie.
3. Kontynuacja programu ,,Dzieciaki Mleczaki” przez wszystkie grupy.
4. Grupy ,,Krasnale”, ,,Słoneczka”,  ,,Misie”, ,,Skrzaty”, ,,Poziomki” spotkają się z leśnikiem, który opowie o swojej pracy, a także w jaki sposób dbać o zwierzęta leśne i ptaki zimą.
5. ,,Krasnale” i ,,Słoneczka” odwiedzi mama Oli , pani technik analityk pracująca w laboratorium w ramach programu ,,Poznajemy zawody”
6. Wszystkie grupy wezmą udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym zachęcamy rodziców, rodzinę i młodzież szkolną do czytania wybranych utworów przedszkolnych.
7. W grupie „Zajączki’ zostanie zorganizowany dzień postaci z bajek-dzieci przebiorą się za swoje ulubione postaci bajkowe.
8. W związku z Dniem Babci i Dziadka wszystkie dzieci przygotują  miłe  niespodzianki.

ZAMIERZENIA NA MIESIĄC GRUDZIEŃ
1. 4 grudnia dzieci z grupy „Zajączki” wybiorą się do gabinetu  weterynaryjnego aby zapoznać się z trudną ale bardzo potrzebną pracą lekarza weterynarii.
2. Dzieci z grupy „Zajączki”  wraz z rodzicami  zapraszamy do wykonania bożonarodzeniowych szopek przestrzennych, które będą stanowiły ozdobę sali. Szopki należy przynieść do 10 grudnia. Przewidziane są upominki .
3. 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedzi Święty Mikołaj. Wiemy ,że przedszkolaczki były grzeczne więc nasz gość na pewno obdaruje je upominkami. We wszystkich grupach z tej okazji odbędą się też zabawy Mikołajkowe połączone z poczęstunkiem.
4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w przedszkolu odbędą  się warsztaty  świąteczne podczas ,których dzieci razem z rodzicami wykonają ozdoby świąteczne:                                                                                                    
Szkoła  Podstawowa nr 1,
   
     w grupie;                                                                                                                                           
         ,,Skrzaty -  12.XII.2019 r. godzina 15.30
         ,,Misie  ”  -  12.XII.2019 r. godzina 15.30
      
  ,,Poziomki”- 12.XII.2019 r. godzina 15.30
Szkoła Podstawowa nr 2,
 
    w grupie:
    
„Krasnale”-  17.XII.2019r. godzina 15.30
   
  „Słoneczka”- 17.XII.2019r. godzina 15.30
Oddziały 5-godzinne, ul Piłsudskiego 9
            
     w  grupie:
                 „Zajączki” -11.XII.2019r., godz. 13.00
                „Wiewiórki”- 10 XII.2019r. godz. 15.00
                „Żaczki”- 10 XII.2019r. godz. 15.00
5. Dnia 16 grudnia w grupach ,,Skrzaty” i  ,,Poziomki” oraz  17 grudnia w grupach    ,,Krasnale” i ,,Słoneczka”, odbędą się warsztaty ręcznego wyrabiania świątecznych lizaków i cukierków prowadzone  przez ,, Manufakturę Cukier- Lukier”, stworzone słodkości dzieci otrzymają w prezencie.
6. W ramach doradztwa zawodowego grupy ,,Skrzaty”, ,,Krasnale” oraz ,,Słoneczka”- poznają pracę kucharza. Spotkają się z panią kucharką, która zapozna  je ze specyfiką jej pracy,  wspólnie upieką i udekorują pierniczki świąteczne. Spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami kucharkami odbędzie się także w grupach „Wiewiórki i „Żaczki” gdzie podczas warsztatów „Poznajemy prace kucharza” upieką  pierniczki. Dzieci z grupy „Poziomki wybiorą się z wizytą do kuchni w Szkole Podstawowej nr 1 gdzie również zapoznają się z pracą pań kucharek.
7. 17 grudnia o godz. 12.00 nasze „Wiewiórki” i „Żaczki „ spotkają się z leśnikiem.  Podczas warsztatów rodzicami-  „Przysmaki ptaków” wykonają wspólnie  kulę z tłuszczu i ziaren na szyszce.
8. 18 grudnia w grupie „Zajączki”  odbędzie się uroczyste kolędowanie. Dzieci zapoznają się z tradycjami świątecznymi, będą śpiewały kolędy, słuchały opowieści o Świętym Mikołaju.
9. Dnia 24 i 27 grudnia Przedszkole „Kraina Marzeń w Czarnej Białostockiej nie pracuje. W te dni przedszkole będzie  zamknięte, zaś 30 i 31 grudnia pracujemy- zapraszamy!
10. W miesiącu grudniu  grupę „Krasnali” odwiedzi poetka. Dzieci będą miały okazję poznać twórczość początkującej poetki, mamy kolegi z grupy   piszącej wiersze dla siebie i rodziny.

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC LISTOPAD 2019 R.
1. Rodziców zapraszamy serdecznie na zebrania  z nauczycielami w sprawie wyników obserwacji. W czasie spotkań porozmawiamy także na tematy zaproponowane przez rodziców.                                                                                                                                     ,,Krasnale” –, dnia 7.XI.2019 r. , godzina 16.30  

,,Słoneczka”- dnia 14.XI., godzina 15.30
,,Misie”- dnia, 1
3. XI. godz.15.30  ,
,,Skrzaty”-
14.XI.,godz.16.30
,,Poziomki”- 7.XI.,godz 15.30
,,Zajączki”- 5.XI.godz.15.30,
,,Żaczki”-8.XI. godzina 14.00
,,Wiewiórki”-  14.XI. godzina 15.00
2. Aby porozmawiać o swoim dziecku, jego postępach, trudnościach  proponujemy Rodzicom indywidualne konsultacje:                                                                               
*Szkoła Podstawowa nr 2
,, Krasnale”- 20. XI. godzina 16.30- 17.30 w sali nr 6
,,Słoneczka”-  19.XI. godzina 15.30-16.30 w sali nr5
*Szkoła Podstawowa nr.1
,,Misie”- 19.XI., godzina 15.30-16.30
,,Skrzaty”- 20.XI. godzina 16.30-17.30
,,Poziomki”- 28.XI. godzina 15.30-16.30
*grupy 5-godzinne, ul. Piłsudskiego
,,Zajączki”-7.XI. godzina 13.30-14.30
,, Żaczki”- 8-XI.  godzina 14.30 po zebraniu
,,Wiewiórki” - 19.XI. godzina 13-14
3. Zgodnie z tradycją przyjmiemy dzieci, które w bieżącym roku rozpoczęły edukację przedszkolna w naszym przedszkolu do przedszkolnej braci- pasowanie na przedszkolaka
-,,Żaczki” dnia 15.XI.godz.15.00
-„Zajączki” i „Wiewiórki”-6.XI. godz.12.15
-„Misie”, „Poziomki”, „Skrzaty”-26.XI.godz.15.00
4. Rozpoczniemy realizację programu edukacyjnego kształtującego nawyki higieniczne "Misja Velvetki" oraz  ogólnopolskiego programu profilaktyki zdrowotnej "Problem z głowy"
5. Dnia 4.11.2019r. - w ramach akcji ,,DLA TYCH, KTÓRZY  ODESZLI” oraz  akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” dzieci z grupy ,,Krasnale” i  ,,Słoneczka” pójdą pod pomnik Jana Pawła II, aby uczcić pamięć zmarłego Papieża.
6. 8 listopada o godz. 11:11.  w ramach w akcji „Szkoła do hymnu” zostanie w przedszkolu wspólnie odśpiewany „Mazurek  Dąbrowskiego”.
7.  Dnia  18.11.2019 odbędzie się sesja zdjęciowa ,,Boże Narodzenie”.
8. Dzieci z grup ,,Krasnale” i ,,Słoneczka” udadzą  się do Gabinetu Weterynaryjnego, w celu poznania specyfiki zawodu weterynarza. Dzieci poszerzą wiedzę na temat pielęgnacji czworonożnych przyjaciół.
9. Grupa ,,Krasnale” uda się gościnnie do sali komputerowej w Szkole Podstawowej nr2  
Poznają tam min. nowoczesne urządzenia komputerowe. Bawić się będą programem graficznym ,,Tux Point”.
10. W ramach akcji: ,,Cała Polska czyta dzieciom” w grupie ,,Krasnale” będzie kontynuowane czytanie bajek przez rodziców dzieci.
11. Wizyta ,,Żaczków” i ,,Wiewiórek”  w salonie fryzjerskim.
12. 25.XI.- będzie uroczyście obchodzony we wszystkich grupach ,, Dzień Pluszowego Misia” a 29 XI „Andrzejki”.
13. W miesiącu listopadzie zostaną zorganizowane spotkania z logopedą  dla zainteresowanych rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia specjalistyczne.
14. Rozpoczniemy realizację programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Zamierzenia na październik 2019

 • W miesiącu październiku nasze przedszkole przystąpi   do udziału w ogólnopolskim  projekcie rekomendowanym przez MEN  „BohaterON w Twojej Szkole”- zadaniem każdej zgłoszonej do projektu placówki jest przeprowadzenie akcji pisania kartek, laurek bądź listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.  Ponadto rozpoczniemy działania w  projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z Senatem RP.  „Szkoła 6.0” - projekt tworzący platformę współpracy pomiędzy polskimi  i polonijnymi środowiskami oświatowymi zachęcający do nawiązywania stałych i pogłębionych kontaktów między szkołami w Polsce i za granicą w celu wzajemnego rozwoju oraz podnoszenia jakości ich nauczania

 • Dnia 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lekarzy. W związku z tym grupa „Krasnale” i „Słoneczka” zapozna się z wybranymi zagadnieniami z programu „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” Podczas zajęć sympatyczny przyjaciel „Śmiałek” opowie dzieciom o różnych chorobach jak również  o tym ,że lekarz wcale nie jest wrogiem tylko przyjacielem chorego dziecka.

 • Dnia 4 października grupa „Krasnali” i „Słoneczek” z okazji „Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt” uda się do schroniska „Azyl” w Czarnej Białostockiej. Dzieci odwiedzą zwierzęta i zaniosą smakołyki zebrane w przedszkolu.

 • Dnia 8.pażdziernika dzieci z grup „Wiewiórki” i „Żaczki” spotkają się z policjantem, poznają zasady ruchu drogowego wybierając   się  na spacer na skrzyżowanie.

 • Zostanie również zorganizowana  wystawa „Zabawki moich rodziców i dziadków”

 • Dnia 10 października z okazji „Święta  drzewa” dzieci spotkają się  z leśnikiem.

 • Dzieci z grup „Słoneczka” i „Krasnale”  wybiorą się do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Wezmą udział w warsztatach edukacyjnych „Pierwszy krok w muzeum. Wokół eksponatu”.

 • Działalność zainauguruje koło sportowe TYGRYSKI w ramach profilaktyki wad postawy.

 • Wszystkie nasze przedszkolaczki rozpoczną realizację Ogólnopolskiego  programu edukacyjno-zdrowotnego  „Problem z głowy” .

 • W grupie  „Zajączki”  czytane będą  dzieciom bajki  przez członków rodziny w ramach akcji "Mała książka- wielki człowiek".  W tym roku będą to legendy o miastach i bajki związane z zawodami.

 • Dzieci z grupy „Zajączki” i  „Skrzaty” wybiorą się do Muzeum Wsi w Jurowcach.

 • Październik to również miesiąc, w którym dokonana zostanie  analiza umiejętności dzieci w formie arkusza obserwacji  i  przeprowadzona wstępna  diagnoza.Zamierzenia  na wrzesień 2019
• Zapraszamy rodziców  na zebrania organizacyjne,  do poszczególnych grup:
II- WIEWIÓRKI- 04.09 GODZ. 15.00
III- ZAJĄCZKI- 05.09 GODZ. 15.00
IV- MISIE- 05.09 GODZ. 15.30
V- POZIOMKI- 05.09 GODZ. 15.30
VI- SKRZATY- 05.09 GODZ. 16.30
VII- SŁONECZKA- 04.09 GODZ. 15.45
VIII- KRASNALE- 06.09 GODZ. 16.30
• 9  września  - Obchodzimy Imieniny Przedszkola „Kraina Marzeń” w Czarnej Białostockiej, już szykujemy niespodzianki
• 11 września, godz. 16.00  – Zapraszamy wszystkich rodziców do Szkoły Podstawowej nr 2 na spotkanie.
W programie spotkania:
- prelekcja na temat Zabaw FundaMentalnych- prowadzący Anna Chryniewicz
-  zebranie Rady Rodziców- ok. 17.15
• 20 września – Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej zamierzamy:
1. Zorganizować spotkanie,  w czasie którego będziemy wspólnie z dziećmi i ich rodzinami śpiewać piosenki z okresu II wojny światowej, oglądać fragmenty filmów i prezentację poświęconą wydarzeniu,
2. Przygotować tablice informacyjne w salach i w budynku przedszkola upamiętniające wydarzenie.
3. Zorganizować wycieczkę dzieci ze starszych grup do muzeów w Białymstoku np. Muzeum Wojska Polskiego.

A poza tym przywitamy nowy rok szkolny 2019/20.

Szanowni Państwo!
Witamy serdecznie w naszym przedszkolu. Bardzo się cieszymy, iż to właśnie Państwa dziecko rozpoczęło z nami wyprawę po ścieżkach edukacji przedszkolnej. Pragniemy, aby dzieci czuły się u nas dobrze i bezpiecznie. Mamy nadzieję, że Państwa oczekiwania wobec placówki uda się nam spełnić. Liczymy tu na wzajemną współpracę. Państwa zaangażowanie w życie przedszkola jest dla nas bardzo ważne, a dzieciom umożliwia lepszą  adaptację, sprawia radość.

Z życzeniami zadowolenia: Danuta Kowalewska, dyrektor

Zamierzenia na miesiąc czerwiec.
W pierwszym tygodniu czerwca w naszym przedszkolu odbędą się różne działania z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
- 2.06. reprezentanci przedszkola z grup Smerfy i Krasnale wystąpią na gminnych obchodach Dnia Dziecka
-3.06-7.06 dzieci z grup „Zajączki" i „Smerfy" bawić się będą na piknikach na placu przedszkolnym przy ul. Piłsudskiego, podczas których  zorganizowane zostaną różne zabawy twórcze.
Dnia 4.06 „Poziomki" i „Skrzaty" wezmą udział w spotkaniu i zabawach z Iluzjonistą w Szkole Podstawowej nr 1.
 06.06.2019r. starszaki wezmą udział w spartakiadzie zerówek w SP nr 1.
18.06  „Zajączki" i „Smerfy" pojadą na wycieczkę do Fabryki Misia w Białymstoku.    
12.06 o godzinie 17.00 odbędzie się  spotkanie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych i uczęszczających już do przedszkola dotyczące organizacji  roku szkolnego 2019/2020 oraz informacji na temat Zabaw Fundamentalnych wynikających z Projektu. Zapraszamy.
14.06 o godz. 15.00 odbędzie się piknik z okazji  obchodów jubileuszu Przedszkola,  podczas którego  uroczyście pożegnamy 30 rocznik absolwentów odchodzących do szkoły.
– oraz wręczymy nagrody w  zorganizowanym przez nas ogólnopolskim konkursie „Jestem częścią świata" pod honorowym patronatem Burmistrza Czarnej Białostockiej i tytuły honorowego  PRZYJACIELA PRZEDSZKOLA,
- oraz przypomnimy sobie historię przedszkola, obejrzymy kroniki przedszkolne i albumy wykonane przez dzieci,
- oraz będziemy się wspólnie bawić odpowiadając na pytania quizu wiedzy o Polsce, skacząc na „dmuchanych" placach zabaw i w kąciku gier i zabaw, degustując potrawy w konkursach kulinarnych, malując twarze, wyplatając warkoczyki, biorąc udział w losowaniu atrakcyjnych gadżetów jubileuszowych  itp.
- a przede wszystkim spróbujemy jubileuszowego tortu.
Dnia 25.06.2019r. o godz. 17.00 przewodniczący przedszkolnej Rady Rodziców zaprasza na spotkanie- w sprawie ubezpieczenia dzieci w roku szkolnym 2019/2020 oraz rozliczenia finansów Rady.
PRZYPOMINAMY, ŻE 21.06.2019R. (PIĄTEK PO BOŻYM CIELE) PRZEDSZKOLE NIE PRACUJE,  PRACUJEMY zaś DO KOŃCA CZERWCA.

W LIPCU W PRZEDSZKOLU JEST PRZERWA URLOPOWA. ADMINISTRACJA PRACUJE W BUDYNKU PRZY  UL. PIŁSUDSKIEGO 9.

DZIECI ZAPRASZAMY NA TURNUS WAKACYJNY W SIERPNIU ODDZIAŁY BĘDĄ ZLOKALIZOWANE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1, UL. B. PRUSA 1.


Zamierzenia na miesiąc maj
PRZYPOMINAMY, ŻE 02.05.2019R. PRZEDSZKOLE NIE PRACUJE.
03.05.2019r. obchodzić będziemy Święto Konstytucji 3Maja. Zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w uroczystości w kościele pw. Św. Rodziny o godz. 11.30. Po mszy świętej z montażem słowno
muzycznym wystąpią dzieci z grup „Poziomki” i „Słoneczka”. Następnie przemaszerujemy  i weźmiemy udział w dalszych uroczystościach na Placu Konstytucji.
08.05. o godzinie 16.30 odbędzie się prelekcja dla rodziców na temat: DZIECKO AGRESYWNE W PRZEDSZKOLU, które poprowadzi pracownik Poradni Psychologiczno
Pedagogicznej w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy.
9.05 o godz. 10:00 w Wiejskim Domu Kultury w Czarnej Wsi Kościelnej przedstawiciele grup przedszkolnych zaprezentują swoje talenty podczas gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki".
W okresie od 10.05 do 23.05 będziemy zmagać się w maratonie przedszkolaków- ogólnopolskiej akcji Sprintem do Maratonu. Każdy przedszkolak, każdego dnia,  pokona dystans 100 m.
Dzieci i nauczycielki z grupy „Jeżyki" zaproszą rodziców na  zajęcie otwarte.
21.05 dzieci i panie z grupy "Misiów" zaproszą rodziców na zajęcia otwarte połączone z analizą kart obserwacji.
27.05 o godzinie 16.30 w grupie „Krasnale" odbędzie się zebranie z rodzicami dotyczące analizy wyników obserwacji dzieci.
W grupie "Zajączków" w trzecim tygodniu maja zaplanowane jest spotkanie z hodowcą pszczół p. Dzienisem w ramach tematyki tygodniowej "Wiosna na łące".
30.05 w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka „Skrzaty " i „Poziomki" udadzą się do Parku Rozrywki FASTPARK  w Białymstoku, zaś 31.05 grupy „Słoneczka", „Krasnale", „Jeżyki" i „Misie" bawić się będą w „Krainie Smyka”.
Nadal realizować będziemy rozpoczęte już wcześniej projekty:
- Dobre rady dla smyka
- Necio.pl
- Chronimy dzieci
- Czyste powietrze wokół nas

Zamierzenia na miesiąc marzec.
1. W marcu, podobnie jak w przeszłych miesiącach starsze grupy dzieci uczestniczą w cyklicznych zajęciach w bibliotece.
2. Nadal realizować będziemy rozpoczęte już wcześniej projekty i programy:
- Dobre rady dla smyka
- Necio.pl
- Chronimy dzieci
3. W grupie „Zajączki” kontynuowana będzie akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz odbędą się warsztaty dla rodziców.
4. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru dzieci pojadą na spektakle do Teatru Lalek w Białymstoku:
-6.03 dzieci z grup „Misie” i „Krasnale” obejrzą przedstawienie „Kulki”,
-7.03 „Skrzaty” i „Poziomki” - spektakl „Cudowna lampa Alladyna”.
5. 21.03 wspólnym spaleniem ,,Marzanny”- symbolu odchodzącej zimy powitamy nową porę roku- wiosnę .
6. W marcu dzieci zaprezentują swoje talenty podczas przedszkolnego etapu konkursu piosenki, na który serdecznie zapraszamy. Termin będzie podany w placówkach.
7. Trwa rekrutacja do Przedszkola na nowy rok szkolny.
01.03 – 08.03 – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami (oświadczeniami) – do sekretariatu – ul. Piłsudskiego  ( dotyczy dzieci nie uczęszczających obecnie do przedszkola, oraz tych, których rodzice nie złożą w terminie deklaracji).

Zamierzenia na miesiąc luty.
1. W lutym, w związku z modernizacją budynku przedszkola i relokacją grup powitamy dzieci w nowych miejscach ich pobytu:
Krasnale i Słoneczka w Szkole Podstawowej nr 2, pracujemy od 6.15 do 16.30,
Misie, Skrzaty i Poziomki w Szkole Podstawowej nr 1, pracujemy od 6.15 do 16.30,
Jeżyki, Zajączki i Smerfy w budynku na ul. Piłsudskiego 9, pracujemy od 8.00 do 13.00 (gdy religia- dłużej).
2. W dalszym ciągu realizować będziemy treści programów już rozpoczętych m.in. „Dobre rady dla smyka”, „Necio.pl” oraz rozpoczniemy realizację programu profilaktycznego „Chronimy dzieci”.
3.  Podobnie jak w przeszłych miesiącach starsze grupy dzieci uczestniczyć będą w cyklicznych zajęciach i zabawach z wykorzystaniem literatury dziecięcej w Bibliotece Publicznej.
4. W grupie „Zajączków” odbędą się kolejne spotkania w ramach  akcji cyklicznego czytania bajek przez rodziców- „Cała Polska czyta dzieciom.
5. Dzieci z grup „Zajączki” i „Smerfy” wybiorą się na przedstawienie do Białostockiego Teatru Lalek.
6. Dnia 20.02.2019r. rozpoczniemy przyjmowanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego od rodziców dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola. Deklaracji nie będą składać 6-latki, które od września zostaną pierwszoklasistami oraz 5-latki, które będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych 9-godzinnych do szkół podstawowych.
7. Grupa  "Smerfy" będzie realizować wybrane treści prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
8. 26.02.2019r. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne rodziców dzieci, które zamierzają od września rozpocząć edukację przedszkolną w naszym przedszkolu (ul. Piłsudskiego 9).

Zamierzenia na listopad.
1. „Dla tych, którzy odeszli” - 5.11 udamy się na  Plac Jana Pawła II  aby  uczcić pamięć zmarłych poprzez modlitwę,  zapalenie symbolicznego znicza i złożenie kwiatów przy pomniku papieża.
2. Podczas uroczystości „Pasowania na przedszkolaka” powitamy najmłodszych kolegów w przedszkolu oraz tych, którzy uczęszczają do placówki pierwszy rok.
   8.11 godz. 12.00- dzieci uczęszczające do oddziałów 5-godzinnych
   8.11 godz. 15.30- dzieci uczęszczające do oddziałów 11-godzinnych
3. Dnia 9.11 obchodzić będziemy przedszkolny Dzień Patrioty, podczas którego oprócz szeregu zaplanowanych działań, o godz. 11.11 nastąpi wspólne  odśpiewanie hymnu państwowego. Tym samym włączymy  się w ogólnopolską akcję rekomendowaną przez minister Annę Zalewską -„Rekord dla Niepodległej”.
TEGO DNIA PROSIMY O UBRANIE DZIECI W KOLORACH BIAŁYM / CZERWONYM
9.11- to także dzień,  w którym rozstrzygniemy rodzinny konkurs plastyczny „Przedszkolak małym patriotą”, a niektóre przedszkolaki wystąpią od godz. 17.00 w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej  w czasie koncertu  „Patriotyczne śpiewanie”.
4. 11.11.2018 dzieci z grup „Smerfy” i „Skrzaty” wystąpią z montażem słowno-muzycznym o tematyce patriotycznej podczas gminnych obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która odbędzie się w Kościele pw. Jezusa Miłosiernego o godz.12.00. Serdecznie zapraszamy.
5. 15.11 o godz. 16.30 we wszystkich grupach  przedszkolnych odbędą się    zebrania z rodzicami, podczas  których nauczycielki przedstawią wyniki obserwacji dzieci 3-6-letnich oraz diagnozy gotowości szkolnej 6-latków.
Zebranie rozpocznie się prelekcją dietetyka z Centrum Dietetyki Stosowanej w Białymstoku.
Zapraszamy też rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne na spotkanie z logopedą – informacje przy salach zajęć.
6.Jak  co  miesiąc  odwiedzą  nas  artyści  teatralni.  16.11 obejrzymy  spektakl  pt. „Kto ty jesteś – Polak mały”.
7. „Nie-święci garnki lepią” - to cykl spotkań warsztatowych dla dzieci i  rodziców. Zapraszamy 16.XI i 23.XI o godz. 15.30.
8.W listopadzie obchodzić będziemy też „Święto pluszowego misia”. 23. 11 razem z misiem bawić się będą wszystkie grupy przedszkolne.
9.W starszych grupach,  zgodnie z tradycją, 30.XI odbędą się zabawy i  wróżby  andrzejkowe.
10.  Grupa „Zajączków” rozpocznie akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.
11.Poznamy też sposoby zapobiegania grypie i przeziębieniom poprzez realizację programu „Misja Velvetki”.
12. Nadal uczestniczyć będziemy w zajęciach w Bibliotece Publicznej.
13. Zaprosimy też rodziny do udziału w konkursach literackich „Krótkie rymy  o Czarnej Białostockiej” i  „Opowieść wigilijna” (rozstrzygnięcie w grudniu)- szczegóły na tablicach w przedszkolu.

Zamierzenia na październik:
2 października 2018 –  Dzieci z grup „Poziomki" i „Słoneczka" odwiedzą Muzeum Wsi w Jurowcach ;
12 października 2018  - Obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej;
15 października –Dzieci  wysłuchają  audycji muzycznej d la przedszkolaków;
30 października – Przedszkolaki obejrzą występ grupy teatralnej Fraszka z Krakowa;
W październiku nasze przedszkole przystąpi do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci".
Prezentacja gazetki w holu przedszkola  z cyklu „Zasłużeni Polacy" o Józefie Piłsudskim;
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Przedszkolak małym patriotą".Zamierzenia  na wrzesień:
• 3 września – Witamy nowy tok szkolny 2018/2019,
• 10 września, godz. 16.30 – Zapraszamy rodziców  na zebranie organizacyjne w sali nr 42 (dolne przedszkole),
• 10 września  - Obchodzimy kolejne już Imieniny Przedszkola „Kraina Marzeń” w Czarnej Białostockiej,
• 13 września, godz. 16.30  – Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców
• 20 września – Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przygotujemy i wypuścimy kolorowe baloniki z marzeniami dzieci (z poszczególnych grup)

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego